قوانین

 • مقدمه

  کاربر گرامی از این که ایگرد را برای انجام خرید خارجی خود انتخاب نمودید، صمیمانه سپاسگزاریم. ایگرد یک فروشگاه اینترنتی است که بر اساس قوانین تجارت داخلی و بین‌المللی فعالیت می‌کند. تلاش تیم ایگرد همواره در جهت فراهم نمودن شرایطی مطلوب و شفاف برای تعامل با مشتریان عزیز خواهد بود

 • شرایط و قوانین استفاده از خدمات ایگرد

  مشتری محترم، برای داشتن یک خرید خوب و پیشگیری از وقوع هرگونه مشکلی، لطفا جهت آگاهی از شرایط خرید موارد ذیل را مطالعه نمایید. استفاده از حساب کاربری و ثبت سفارش در سایت ایگرد به معنای آگاه بودن و پذیرفتن قوانین این فروشگاه است. شایان ذکر است شرایط و قوانین مندرج، جایگزین کلیه توافق‏‌های قبلی محسوب می‏‌شود.

 • قوانین عمومی

  توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های ایگرد منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر می باشد. در صورتی که در قوانین مندرج و فرآیندهای خدماتی ایگرد تغییراتی در آینده ایجاد گردد، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می‌شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر از این سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

 • تعریف مشتری یا کاربر

  مشتری یا کاربر به شخصی اطلاق می‌گردد که با اطلاعات شخصی خود، حساب کاربری ایجاد کند و پس از آن به ثبت سفارش در سایت ایگرد اقدام نماید. خدمات سایت ایگرد، تهیه و انتقال کالا از فروشگاه‌های آنلاین معتبر خارجی و تحویل آن به مصرف‌کننده نهایی در ایران است. لذا هرگونه استفاده تجاری از محصولات توسط مشتریان به صورت فروش مجدد کالاهای تهیه شده از ایگرد در ایران مورد تایید این فروشگاه نبوده و هیچ گونه مسئولیتی در این خصوص متوجه گروه ایگرد نخواهد بود. بنابراین فروش عمده کالا جزو سیاست‌های ایگرد نمی‌باشد. طبق قانون تجارت الکترونیک، مشتری یا مصرف کننده هر شخصی است که با هدفی غیر از تجارت یا شغل حرفه‌ای به خرید کالا یا خدمات اقدام می‌کند. هر فرد حقیقی با داشتن حداقل 18 سال کامل می‌تواند در سایت ایگرد حساب کاربری ایجاد نماید. همچنین اشخاص حقوقی می‌توانند جهت خرید کالا در سایت ایگرد اقدام به ایجاد حساب کاربری کنند. حداقل سن برای ایجاد حساب کاربری در سایت ایگرد، 18 سال تمام است و افراد زیر 18 سال باید تحت نظر والدین و یا قیم قانونی خود از خدمات ایگرد استفاده نمایند. لازم به ذکر است که مراحل ترخیص کالا در گمرک جمهوری اسلامی ایران با نام کاربر در سایت ایگرد انجام می پذیرد.

 • ارتباطات الکترونیکی

  تمامی ارتباطاتی همچون استفاده از خدمات سایت ایگرد، ثبت سفارش اینترنتی، ارسال ایمیل به واحد پشتیبانی، پرداخت وجه و ... به صورت الکترونیکی و در بستر اینترنت صورت می‌پذیرد. همچنین فقط آدرس ایمیل و تلفن‌هایی که مشتری در پروفایل خود ثبت می‌کند، مورد تایید است و تمام مکاتبات ایگرد از این طریق انجام می‌شود

 • ساخت حساب کاربری

  ساخت حساب کاربری در ایگرد کاملا رایگان است و بدین منظور، می‌بایست کاربران عزیز نام و نام خانوادگی، شماره تلفن همراه، ایمیل معتبر و ... را به صورت صحیح در سایت ایگرد ثبت نمایند. همچنین صحت آدرس و مشخصات دقیق پستی گیرنده (مثل کدپستی) به عهده خریدار است و در صورت بروز هرگونه مشکل ناشی از نقص در آدرس اعلامی، ایگرد هیچ مسئولیتی در قبال استرداد وجه پرداختی، تعویض و مرجوعی آن ندارد. بعضی از مواقع ممکن است ایگرد نیاز به تأیید هویت کاربر داشته باشد که این موارد در زمان‌ مقتضی با درخواست ایگرد جهت ارائه مدارک انجام خواهد شد. مواردی همچون تصویر کارت ملی نیز جهت تایید هویت برخی از کاربران در سایت مورد نیاز است. ایگرد متعهد می‌شود اطلاعات کاربران را در اختیار هیچ شخص سومی قرار ندهد و مسئول محافظت از آن است.

 • لغو عضویت و مسدودی حساب کاربری

  در صورتی که یک فرد دارای حساب کاربری بخواهد عضویت خود را در ایگرد حذف نماید، می‌بایست درخواست خود را از طریق تیکت به واحد پشتیبانی اطلاع دهد و پس از بررسی وضعیت سفارشات کاربر، حساب کاربری توسط ایگرد مسدود خواهد شد ولی تمامی اطلاعات قبلی کاربر در سایت ایگرد محفوظ خواهد ماند.

 • روزهای کاری

  روزهای کاری در ایگرد شامل روزهای شنبه تا چهارشنبه هر هفته، به استثنای تعطیلات رسمی در ایران است و کلیه سفارش‏‌های ثبت شده، پس از حداکثر 24 ساعت پردازش می‌‏شوند. امکان ثبت سفارش در سایت ایگرد در تمامی ساعات شبانه روز در 7 روز هفته وجود دارد.

 • زمان پاسخگویی به مشتریان

  زمان پاسخگویی تلفن دفتر ایگرد شامل روزهای شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت 9 الی 17 و پنجشنبه از 9 الی 13 است. همچنین دفتر ایگرد در تعطیلات رسمی ایران تعطیل می باشد. زمان پاسخگویی آنلاین (چت آنلاین، تلگرام و اینستاگرام) همه روزه از ساعت 9 الی 24 است.

 • ثبت، پردازش و ارسال سفارش

  قیمت اعلام شده در سایت ایگرد با شرایط مفروض برای هر محصول در همان زمان قیمت نهایی آن کالا است. چنانچه پس از ثبت سفارش و انجام عملیات پرداخت وجه، ارزش کالا به هر دلیلی از قبیل افزایش قیمت کالا در سایت مرجع (کمتر از 20 درصد)، افزایش نرخ ارز، عوارض گمرکی و ... تغییر یابد، تامین این مبلغ اضافه بر عهدهٔ ایگرد خواهد بود و مسئولیتی برای واریز هزینهٔ اضافی متوجه مشتری نخواهد بود. همچنین پرداخت مابه التفاوت بیش از 20 درصدی در ارزش اولیه ی کالا بر عهده ی خریدار می باشد. ایگرد موظف است در صورت کاهش قیمت کالا در سایت مرجع (به عنوان مثال تخفیف دار شدن کالا) مابقی وجه پرداختی مشتری را مسترد کند.

  برخی کالاهای خاص مثل باتری (برای لپ تاپ، تلفن همراه و ...)، عطر و ... برای حمل به ایران دارای هزینه های اضافی هستند که مشتری موظف به پرداخت آن می باشد. تهیه، حمل یا ترخیص برخی از سفارشات نیازمند انجام هماهنگی هایی با مراجع قانونی همچون پلیس فتا یا نماینده ی گمرک جمهوری اسلامی ایران است. لذا پس از ثبت سفارشاتی از این قبیل، در وقت اداری هماهنگی های لازم با مراجع مذکور توسط کارشناسان ایگرد انجام می پذیرد و تایید نهایی سفارش منوط به انجام این هماهنگی ها خواهد بود

  در صورتی که به هر دلیلی اعم از عدم درج وزن توسط سایت آمازون، عدم اعلام آن به سایت ایگرد و ... وزن دقیق محصول در سایت ایگرد به درستی به نمایش در نیاید، برای محاسبه قیمت محصول وزن پیش فرض 500 گرم مبنای محاسبه خواهد بود. بدیهی است در خصوص این قبیل سفارشات، پیش از انجام خرید، از واحد پشتیبانی ایگرد با مشتری تماس گرفته می‌شود.

  سایت ایگرد حق لغو سفارشات به دلایل قوانین داخلی و بین‌المللی، شرایط حمل، اتمام کالا و ... را در تمام مراحل برای خود محفوظ می‌دارد. همچنین روال لغو سفارشات بر اساس قوانین برگشت از فروش ایگرد خواهد بود.

  پس از ثبت سفارش‌ مشتری در سایت ایگرد، درخواست خرید در اسرع وقت در سایت آمازون ثبت می‌شود. ولی بعضا آمازون درخواست‌های خرید را به دلایل گوناگونی لغو نموده و یا ممکن است موجودی محصول تمام شده باشد. در این صورت ایگرد مسئولیتی در قبال تهیه محصول ندارد و با مشتری جهت استرداد وجه پرداخت شده (مطابق قوانین برگشت از فروش ایگرد) هماهنگی‌های لازم انجام می‌شود.

  کلیهٔ مراحل عبور کالاهای عمومی که نیاز به مجوزهای خاص برای ترخیص از گمرک جمهوری اسلامی ایران ندارند، توسط کارشناسان ایگرد صورت می‌پذیرد و هیچ گونه مسئولیتی بر عهده خریدار نخواهد بود.

  محاسبهٔ هزینه ارسال کالا از طریق پست هوایی بین‌المللی بر اساس وزن حجمی و وزن جرمی کالا انجام می‌شود و چنانچه اختلاف وزن جرمی و حجمی واقعی محصول (پس از دریافت و توزین کالا در دفتر آمریکای ایگرد) با آنچه در سایت آمازون ذکر شده است، کمتر از 20 درصد باشد، پرداخت مابه‌التفاوت مبلغ بر عهدهٔ ایگرد است.

  کلیهٔ هزینه‌های ارسال کالا از دفتر ایگرد در ایران به نشانی مشتریان عزیز، کاملا رایگان بوده و نیازی به پرداخت وجه از طرف مشتری نیست و در صورت درخواست وجه از طرف تحویل دهنده، مشتری موظف است بلافاصله با واحد پشتیبانی ایگرد تماس حاصل نماید. همواره پرداخت عوارض گمرکی ترخیص و انجام تشریفات اداری واردات کالا به عهدهٔ ایگرد بوده و نیاز به پرداخت وجه بیشتری از جانب مشتری نخواهد بود.

 • ضمانت اصالت و سلامت کالا در ایگرد

  ایگرد متعهد می‌گردد تمامی کالاهای خریداری شده ی نو (برای توضیحات بیشتر به قوانین برگشت از فروش رجوع شود.) را بیمه نموده و اصالت و سلامت آن (به غیر از بسته‌بندی) را تضمین کند و این خدمت جزو خدمات رایگان ایگرد به تمامی کاربران عزیز است. همچنین برای اطلاع از سایر قوانین گارانتی ایگرد می‌توانید به بخش قوانین برگشت از فروش مراجعه نمایید. به علاوه ایگرد تضمین می‌کند که تمامی متعلقات کالای خریداری شده (که در توضیحات محصول در سایت مرجع ذکر شده است) را به مشتری تحویل دهد. بعضا مشاهده می شود که آمازون لینک محصولات را تغییر می دهد و یا برخی از ویژگی های کالا در صفحه ی آن در سایت آمازون تغییر می کند، بدیهی است مشخصات محصول در هنگام ثبت سفارش مبنای خرید کالا می باشد.

  ایگرد متعهد می‌گردد تمامی کالاهای خریداری شده ی نو (برای توضیحات بیشتر به قوانین برگشت از فروش رجوع شود.) را بیمه نموده و اصالت و سلامت آن (به غیر از بسته‌بندی) را تضمین کند و این خدمت جزو خدمات رایگان ایگرد به تمامی کاربران عزیز است. همچنین برای اطلاع از سایر قوانین گارانتی ایگرد می‌توانید به بخش قوانین برگشت از فروش مراجعه نمایید. به علاوه ایگرد تضمین می‌کند که تمامی متعلقات کالای خریداری شده (که در توضیحات محصول در سایت مرجع ذکر شده است) را به مشتری تحویل دهد.

 • زمان تحویل

  الف) زمان تحویل کالاهای پرایم: محصولات پرایم آمازون که در انبارهای این شرکت موجود هستند، طی مدت 4 الی 6 هفته ی کاری در ایران به مشتریان تحویل داده خواهد شد.

  ب) زمان تحویل کالاهای غیرپرایم: در صورتی که محل ارسال محصول، کشوری غیر از آمریکا باشد. زمان تحویل متناسب با تاریخ اعلام شده از سمت فروشنده محصول تعیین میگردد و پس از رسیدن به دفتر آمریکای ایگرد، طی مدت 4 الی 6 هفته ی کاری در ایران به مشتریان تحویل داده خواهد شد.

  ج) خرید از سایت ایبی: زمان تحویل کالا پس از خرید از سایت های ایبی آمریکا و انگلستان، 4 الی 6 هفته ی کاری بعد از دریافت محصول در دفتر آمریکا و انگلیس ایگرد است.

  د) خرید از سایت های چینی: زمان تحویل خرید از سایت هایی همچون علی اکسپرس، حداقل 3 ماه می باشد.

  ه) خرید از سایر سایت ها: زمان تحویل خرید از سایر سایت ها همچون نیواگ و ... ، حداقل 2 ماه است.

 • محتوا

  سایت ایگرد سعی بر آن دارد تا کالاهای غیرمنطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران را در قسمت جستجوی سایت نمایش ندهد اما با توجه به وجود حجم عظیم و متنوعی از کالاها در سایت آمازون، احتمال خطا وجود دارد. بنابراین صرف نمایش یک کالا در سایت ایگرد به هیچ عنوان به این معنا نیست که امکان خرید آن از این فروشگاه اینترنتی وجود داشته باشد. در صورت سفارش محصولات غیرمجاز، ایگرد موظف است سفارش را لغو کرده و وجه واریزی مشتری را تا 3 روز کاری (پس از تایید صحت شماره شبای اعلام شده از طرف کاربر) استرداد دهد. همچنین وب ‏‌سایت ایگرد هیچ گونه مسئولیتی را در رابطه با حذف شدن صفحه‏‌های سایت خود و یا لینک‏‌های مرده نمی‌‏پذیرد.

 • کالاهای ممنوعه

  لیست برخی از کالاهای ممنوعه که از طریق مراجع ذی صلاح قانونی به ایگرد اعلام شده است به شرح ذیل می باشد. بدیهی است سفارشات ثبت شده ای که از دسته ی اقلام ممنوعه باشند لغو می شود

  کلیه ی محصولات جنسی (ماسک، لباس، ماساژور، دارو، اسباب بازی و ...)/ محصولات نظامی و جاسوسی (سلاح سرد (چاقو، شمشیر، قمه و ...)، گرم و دوربین های جاسوسی، شکاری و دید در شب)/ وسایل پرورش گیاه شامل چراغ ،کود و کالاهای مشابه برای رشد گیاه و یا بذر گیاه/ پودر بدنسازی و بوستر/ دستگاه های ماینر، لجر و کلیه ی کالاهای مرتبط با بیت کوین/ لوازم و تجهیزات مخابراتی نظیر بیسیم، آنتن، مودم، دانگل و .../ کیس کامپیوتر/ قطره تغییر رنگ چشم/ گوشی تلفن همراه و سایر کالاهایی که نیاز به ریجستری دارند/ مخمر و تمام محصولاتی که به هر نحوی در تولید مشروبات الکلی کاربرد دارند/ سرنگ و لوازم تزریق و لوازم تتو/ دستگاه لیزر/ کالاهای عتیقه و قیمتی و همچنین فلزات گران بها/ مواد غذایی/ اکسسوری هایی که دارای نماد فرق ضاله همچون شیطان پرستی هستند/ پاسور، لوازم پوکر و سایر آلات قمار/ تجهیزات ماهواره و کالاهای مشابه همچون فایر تی وی/ لوازم صنعتی بزرگ/ انواع مواد مخدر و روان گردان/ اسکناس‌های از رده خارج، تمبر و برچسب (باندرول) تقلبی و بلیط بخت آزمایی (لاتاری) / کوادکوپتر و قطعات آن/ سایر کالاهایی که برای ترخیص آن ها نیاز به مجوزهای خاص است. همچنین لیست برخی از کالاهایی که شرکت های حمل هوایی بین المللی، انتقال آن ها را انجام نمی دهند و یا کالاهایی که امکان فروش آن ها بنا به دلایلی امکان پذیر نمی باشد، به شرح زیر است. لوازم خانگی با ابعاد بسیار بزرگ (تلویزیون و یخچال و مبل و ...)/ مایعاتی (مثل شامپو) که در حمل آسیب می بینند و یا اشتعال زا هستند/ نسخه دیجیتال محصولات شامل کتاب، نرم افزار، فیلم ها و سریال های آمازون پرایم و .../ پیش خرید محصولات با زمان تحویل بسیار طولانی/ لوازم پزشکی ای که فروشنده محصول نامعتبر است و یا به هر دلیل خطرناک می باشد.

 • حل اختلاف

  ایگرد همواره در تلاش است تا اختلالی در فرآیند سفارشات خرید مشتریان رخ ندهد. اما در صورت بروز هرگونه مشکلی، سعی بر آن است تا حل آن با روشی عادلانه و عاقلانه صورت پذیرد تا نیازی به ارجاع مشکل به مراجع قانونی نباشد. بنابراین ایگرد از کاربران گرامی تقاضا دارد تا بروز هرگونه مشکلی را در اسرع وقت به واحد امور مشتریان اطلاع دهند. در صورتی که به هر نحو مشکل فی‌مابین مشتری و ایگرد تا ارجاع آن به مراجع ذی‌صلاح قانونی حل نشود، تعهدات ایگرد متوقف خواهد شد. بدیهی است رای نهایی مراجع قانونی کشور، مورد تایید و رضایت طرفین می‌باشد

 • لغو سفارش

  در صورت عدم تایید سفارش توسط ایگرد، انصراف از خرید توسط مشتری به صورت رایگان انجام می شود. همچنین لغو سفارش بعد از تایید ایگرد، امکان پذیر نیست.

 • پیشنهادات و نظرات مشتریان

  ایگرد این حق را دارد که نقد، نظر و یا پیشنهادات مشتریان را در سایت و یا سایر رسانه‌های نوشتاری، سمعی و بصری خود انتشار دهد.

 • سیاست قیمت گذاری

  سیاست قیمت‌‏گذاری در ایگرد مبتنی بر اصول مشتری مداری و احترام به حقوق مصرف کننده است. قیمت‏‌های ارائه شده در سایت ایگرد شامل ارزش کالا در سایت مرجع، هزینهٔ حمل از کشور مبدا تا درب منزل شما طی چند مرحله پست، عوارض دولتی و قانونی و نیز کارمزد ایگرد می‌باشد. همانطور که قبلا عنوان شد، قیمت اعلام شده در سایت ایگرد قیمت نهایی و قطعی کالا است و پس از تایید سفارش توسط ایگرد هرگونه تغییر در ارزش کالا، هزینه‌های حمل و ترخیص و ... توسط ایگرد پرداخت خواهد شد. همچنین هزینه‏‌های بسته‌بندی، ارسال و بیمه حمل کالا در ایران بر عهده ی ایگرد است.

 • حقوق و مالکیت سایت ایگرد

  ایگرد حق دارد در صورت عدم رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط کاربر، ارائهٔ خدمات به وی را متوقف نماید و حساب کاربری مشتری را مسدود کند. نشانی www.egerd.com، تمامی اطلاعات نوشتاری، سمعی و بصری و لوگوی ایگرد جزو حقوق ایگرد است و هرگونه استفاده از موارد مذکور پیگرد قانونی دارد. کلیه محتویات سایت ایگرد شامل قانون حق تکثیر است و به سایت ایگرد تعلق دارد.

 • قوانین برگشت از فروش

  ایگرد همواره نهایت تلاش خود را می کند تا با تحویل به موقع کالاهای خریداری شده به صورت سالم به مشتریان، حداکثر رضایت آنان را جلب نماید. اما در هر حال ممکن است در هر یک از مراحل ثبت سفارش یا انتقال کالا تا تحویل به مشتریان عزیز اشتباهی رخ دهد و سلامت کالای خریداری شده را تحت تاثیر قرار گیرد. از این رو ایگرد با وضع قوانینی عادلانه اقدام به حفظ حقوق مشتری نموده است که جهت اطلاع خریدار به شرح ذیل اعلام می گردد:

  • چنانچه پس از دریافت کالا، هرگونه ایراد یا مغایرتی نسبت به محصول سفارش داده شده ملاحظه کردید این موضوع می بایست طی 24 ساعت به صورت تلفنی به واحد خدمات پس از فروش ایگرد اطلاع داده شود

  • امکان استفاده از گارانتی ذکر شده در سایت مرجع به دلیل عدم امکان مرجوعی کالا به کشور مبدا جهت تعویض و یا تعمیر آن در عمل وجود ندارد. از طرفی هزینه های ارسال کالا (رفت و برگشت) و ترخیص آن در کشور مبدا (ورود و خروج)، بسیار بیشتر از ارزش ذاتی کالا خواهد بود. لذا هیچ مبلغی به قیمت کالا بابت گارانتی آن از خریدار اضافه نمی شود.

  • کاربران باید دقت کنند که محصولات دست دوم (Open Box,Used Like New,Used) و بازسازی شده (Renewed,Refurbished) شامل خدمات برگشت از فروش ایگرد نخواهند شد و در صورت هرگونه معیوبی یا دیرکرد در تحویل آن، ایگرد مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت. همچنین برای خرید این قبیل کالاها، لازم است مشتری فرم مربوطه را به همراه تصویر کارت ملی خود برای واحد پشتیبانی ایگرد ارسال نماید.

  • جهت عودت کالا، ضروری است بسته بندی اصلی محصول نگهداری شود بنابراین لطفا از دور انداختن آن خودداری نمایید. همچنین اگر ایراد یا مغایرت در کالا، بدون استفاده از آن قابل تشخیص است (مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه)، می بایست کالا در شرایط اولیه خود حفظ شود و از آن استفاده نشود.

  • می بایست از برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی بسته بندی اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن پرهیز شود. در غیر این صورت امکان مرجوعی کالا وجود نخواهد داشت.

  • عکس محصولات در سایت ایگرد، جهت آشنایی کاربر با کالا است و از آنجا که ممکن است در پاره ای از جزییات (مثل رنگ یا طرح بسته بندی محصول) با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد، به استناد آن‌ها نمی‌توان اعلام مغایرت نمود. ملاک وجود مغایرت در کالا، مشخصات فنی درج شده در وب‌سایت آمازون (لینک ثبت شده توسط مشتری) است.

  • برگشت از فروش در ایگرد، اشکال‏‏‌های فنی و ظاهری (شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا و قطعات تزئینی) که در اثر استفاده نادرست مشتری از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‏‏‌شود. استفاده نادرست پس از تحویل کالا مواردی مانند حمل و نقل و جابجایی، نصب و راه‌اندازی، تنظیمات، کاربرد غیرمعمول، نگهداری و استفادهٔ متفاوت با توصیه سازنده کالا (قید شده در دفترچه راهنمای کالا) را شامل می‌شود.

  • در صورتی که امکان تشخیص مغایرت، بدون باز کردن بسته‌بندی وجود داشته باشد، رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی انجام می شود که کالا از حالت اصلی یا بسته‌بندی اولیه خود خارج نشده باشد.

  • پس از تایید برگشت از فروش توسط ایگرد، وجه مشتری طی 3 روز کاری به حساب بانکی وی (از طریق شماره شبا) واریز خواهد شد. بدیهی است در صورت عدم تطابق حساب بانکی اعلامی با نام مشتری عودت وجه انجام نخواهد شد و تاخیر ایجاد شده به عهده ی مشتری است.

  • برخی از محصولات الکترونیکی که در سایت آمازون به فروش می رسد با ولتاژهای خاصی (مانند 110 یا 130 ولت) کار می کنند و اگر آن ها را به برق شهری ایران (با ولتاژ 220 ولت) متصل نمایید موجب سوختن آن ها می شود. لذا کلیه عواقب اتصال محصولات برقی با ولتاژهایی به غیر از آنچه روی محصول یا بسته بندی محصول درج شده باشد به عهده مشتری است و خرابی و سوختگی به دلایل فوق، شامل برگشت کالا نمی شود.

  • ملاک تشخیص برای وجود ایراد در محصولات، نظر کارشناسان خدمات پس از فروش و قوانین برگشت از فروش ایگرد می باشد. ایگرد پس از 1 هفته ی کاری بعد از دریافت کالا از مشتری، نتیجه ی بررسی های کارشناسی را به مشتری اعلام خواهد کرد.

  • ویژگی های درج شده برای هر محصول (مانند محصولات آرایشی و بهداشتی) در سایت آمازون، صرفاً برای اطلاع‌رسانی است و جنبه مشاوره تخصصی ندارد. خریدار می بایست در صورت تمایل قبل از اقدام برای خرید کالا نسبت به کسب اطلاعات حرفه‌ای و اخذ مشاوره از متخصص معتمد اقدام نماید. همچنین ایگرد مسئولیتی در قبال درستی اطلاعات درج شده روی بسته‌بندی کالا ندارد و مسئولیت آن با شرکت تولیدکننده کالا می باشد.

  • درخواست مرجوعی کفش و پوشاک تنها در صورتی پذیرفته می‌شود که این محصولات فقط تست شده و همچنان در وضعیت اولیه و نو باشند. ضروری است روی پوشاک هیچ گونه آثار استفاده مانند لکه، رنگ‌پریدگی یا بوی عطر و بدن وجود نداشته باشد، و مارک، دکمه و سایر ملحقات جدا نشده باشند. (توجه شود کالای خواب، لباس راحتی، لباس زیر، جوراب، مایو و لباس کودک و نوزاد شامل برگشت کالا نمی شود.

  • پس از بررسی کالای مرجوعی توسط واحد خدمات پس از فروش ایگرد، در صورتی که کالا خارج از ضوابط ایگرد مرجوع شده باشد و بدون ایراد تشخیص داده شود، مجددا برای مشتری ارسال می‌گردد. در صورت استنکاف مشتری از تحویل گرفتن کالای سالم و بدون ایراد، کالای مزبور به مدت یک ماه در انبار ایگرد نگهداری می شود و پس از اتمام این مهلت، ایگرد در قبال کالا و زیان‌های وارده بر آن یا مفقود شدن آن مسئولیتی نخواهد داشت.

  • کفش ها در شرایطی که زیره کفش سالم و تمیزبوده، خط خوردگی و تا شدگی و از بین رفتن بوی طبیعی کفش اتفاق نیفتاده باشد، قابل تعویض هستند.

  • بر اساس استانداردهای خرید و فروش آنلاین در اقتصاد بین الملل، ایگرد متذکر می شود در صورتی که معیوبی کالا اثبات نشود، کلیهٔ هزینه های بازگشت کالا به عهده خریدار محترم است.

  • ایگرد اعلام می نماید که واحد پولی این فروشگاه، ریال رایج ایران است و در صورت بروز هرگونه اشکال و پذیرش برگشت از فروش، تنها وجه ریالی واریز شده توسط مشتری مسترد خواهد شد.

  • لوازم آرایشی و بهداشتی (مثل: عطر، ادکلن ، کرم و ...) در صورتی که در وضعیت پلمپ و آسیب ندیده باشند، قابل تعویض هستند.

  • پس از اثبات معیوبی کالا، برای بازگرداندن آن از پست پیشتاز استفاده نمایید. لازم به ذکر است که هزینه‌های بازگرداندن کالا به غیر از پست پیشتاز به عهده مشتری است. ولی هزینه پست پیشتاز با ارائه فاکتور و قبض شرکت پست ایران، مورد تایید بوده و وجه به حساب مشتری واریز می‌شود. از آن جا که واریز هزینه ارسال، منوط به دریافت رسید پستی است، برای اطمینان رسید را به همراه بسته ارسال نمایید.

  • با توجه به این که سفارشات مشتریان ایگرد از آمازون به صورت انبوه به ایران ارسال می شود، ممکن است جلد، کاور و بسته بندی برخی از محصولات با آسیب دیدگی مواجه شوند که این محصولات قابل بازگشت نمی باشند. همچنین کلیه ی کالاهای خریداری شده از ایگرد پس از بسته بندی مجدد به مشتری ارسال می شود. لذا بسته بندی محصولاتی که دریافت می کنید، بسته بندی منحصربه فرد ایگرد است.

  • چنانچه ثبت سفارش کالا در سایت آمازون توسط واحد فروش ایگرد به درستی انجام شده باشد و فروشنده کالای دیگری را به اشتباه ارسال کند، ایگرد مسئولیت این اشتباه آمازون را به عهده می گیرد. بنابراین نسبت به تهیه ی کالای جایگزین اقدام می نماید. چنانچه به هر دلیلی تهیه ی کالای مورد نظر مشتری میسر نگردد ایگرد وجه پرداختی مشتری را عودت خواهد داد.

  • از آنجایی که در سایت ایگرد کاربران، انتخاب کننده ی محصولات هستند و ایگرد هیچ گونه نظر مشورتی و تخصصی در مورد انتخاب و نحوه ی استفاده از محصولات ندارد، در صورت عدم اطلاع یا ناتوانی مشتری در استفاده صحیح از محصولات آرایشی، بهداشتی و نتیجتا بروز خسارت احتمالی نسبت به خود (از قبیل حساسیت‌های پوستی، جراحات، از کارافتادگی هر کدام از ارگان های بدن و ...)، تمامی مسئولیت ‌های آن بر عهده مشتری است و فروشگاه ایگرد در این خصوص هیچ گونه تعهدی نخواهد داشت.

  • در صورت عدم تحویل کالا به مشتری در زمان تحویل مقرر، چنانچه موجودی کالا به پایان رسیده باشد و یا قیمت کالا تغییر کرده باشد، ایگرد متعهد است مجددا کالا را برای مشتری خریداری نماید و یا وجه پرداختی مشتری (مبلغ ریالی واریز شده توسط مشتری و درج شده در فاکتور) را عودت دهد.

 • سایر قوانین

  • خرید کلیه محصولاتی که نیاز به رجیستری دارند، از طریق ایگرد امکان پذیر نمی باشد.

  • در صورت نیاز به انتقال وجه به مشتری ضروری است، شماره شبا که به نام صاحب حساب کاربری در سایت ایگرد است به درستی توسط مشتری به واحد پشتیبانی از طریق تیکت اطلاع داده شود، لذا بایستی در ورود این اطلاعات نهایت دقت از طرف مشتری صورت پذیرد. لازم به ذکر است که انتقال وجه مطابق اعلام مراجع ذی صلاح قانونی به هر فرد دیگری ممنوع است.

  • کالاهایی که برای ورود به ایران، نیازمند مجوز از سازمانی خاص هستند، خریداری نمی‌گردند و در صورت ثبت سفارش، واحد فروش آن سفارشات را لغو و وجه مشتری را مسترد خواهد کرد.

  • در صورت لغو سفارشاتی که مشتری از کد تخفیف در پرداخت آن ها استفاده کرده است، خالص پرداختی مشتری از درگاه بانکی به وی مسترد خواهد شد.

  • چنانچه در مرحله ی ترخیص کالا از گمرک جمهوری اسلامی ایران، نیاز به همکاری مشتری محترم وجود داشته باشد اقدامات مقتضی از جانب صاحب نهایی کالا می بایست صورت پذیرد.

  • تحویل کالا در اماکن عمومی (همچون کافه، کافی‌نت، رستوران، هتل، مترو، اداره پست و ...) امکان‌پذیر نیست و لازم است آدرس و کدپستی دقیق از طرف مشتری در سایت ثبت گردد

  • تمامی محصولات خریداری شده از ایگرد از تمامی گمرکات کشورهایی که کالا از آن ها عبور می کند، ترخیص می شود و پس از آن از طریق گمرک جمهوری اسلامی وارد کشور ایران خواهد شد. لذا امکان دارد برای بازرسی کالا، آن را باز نموده و از حالت پلمپ خارج کنند. بنابراین ایگرد هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال باز شدن و بسته‌بندی اولیه کالا ندارد.

  • با توجه به قوانین شرکت‌های پستی بین‌المللی طرف قرارداد ایگرد، حداقل وزن در نظر گرفته شده حمل، 230 گرم می‌باشد.

  • امکان تحویل سفارشات مشتریان در کشوری به جز ایران برای گروه بازرگانی ایگرد مقدور نیست.

 • شرایط فورس ماژور

  شرایط اضطراری یا فورس ماژور عبارتست از هر حادثه غیر قابل پیش بینی و غیر قابل اجتناب که متعهد را از اجرای تعهد باز می دارد. شرایط ویژه ای همچون طوفان، گردباد، زلزله، اغتشاش، شورش، جنگ، اپیدمی بیماری ها، تغییر قوانین واردات کالا، درگیری های مسلحانه، حکومت نظای، اعتصاب، صاعقه و ... است. چنانچه عدم اجرای تعهدات ایگرد مستند به فورس ماژور باشد، جبران خسارت منتفی خواهد شد.

  با توجه به فراگیری بیماری کرونا در ایران، ممکن است زمان تحویل کالاها با تاخیر مواجه شود که در این صورت مسئولیتی متوجه ایگرد نخواهد بود.

 • انواع کالا

  الف) new: این محصولات کاملا نو هستند.

  ب) used: این واژه محصولات دست دوم را شامل می شود.

  ج) renewed: یک محصول استفاده شده که بازرسی شده و مورد آزمایش قرار گرفته است و شبیه به یک محصول نو واجد شرایط آمازون است که کم‌ترین نشانه‌ای از فرسایش در آن وجود ندارد.

  د) refurbished: آیتمی است که احتمالا استفاده شده و یا معیوب باشد. این کالاها تحت آزمون های تشخیص عیب قرار گرفته و بخش های معیوب آن تعویض شده است.

  ه) used-like new یا open box : این دسته از محصولات شبیه محصولات نو هستند با این تفاوت که بسته بندی آن ها ممکن است گم شده باشد ولی خود محصولات دارای کارکردی قابل قبول هستند.

  و) prime: محصولاتی هستند که یا در انبار آمازون موجود هستند و یا فروشنده ی آن کالا از کشور آمریکا است.

 • افزونه مرورگر کروم

  با نصب افرونه کروم، ایگرد امکان دسترسی به کوکی های کاربر را خواهد داشت.

  اطلاعاتی از قبیل توکن، ایمیل و نام کاربر در مرورگر ذخیره خواهد شد. (بدیهی‌ست اطلاعات محرمانه‌ی کاربر مانند رمز عبور ذخیره نمی‌گردد.)

  در هنگام استفاده از افزونه کروم ایگرد، امکان دسترسی به تمامی زبانه‌های باز شده در مرورگر کاربر توسط افزونه وجود خواهد داشت.