Telegram_logo

در حال دریافت اطلاعات...

purchase request

برگشت از فروش

سفارش من توسط ایگرد لغو شده است، وجه پرداختی چگونه عودت داده می‌شود؟

برای عودت وجه، لطفا وارد حساب کاربری خود شوید و از طریق ارسال تیکت، یک شماره شبای حساب بانکی‌ به نام صاحب حساب کابری در سایت ایگرد ثبت نمایید.

تا چه زمانی بعد از ثبت سفارش، می‌توانم آن را لغو کنم؟

در صورت عدم تایید سفارش توسط ایگرد، انصراف از خرید توسط مشتری به صورت رایگان انجام می شود. همچنین لغو سفارش بعد از تایید ایگرد، امکان پذیر نیست.

تا چه زمانی فرصت دارم تا خرابی کالای دریافتی را به ایگرد اطلاع دهم؟

چنانچه پس از دریافت کالا، هرگونه ایراد یا مغایرتی نسبت به محصول سفارش داده شده، ملاحظه کردید این موضوع می‌بایست طی ۲۴ ساعت به صورت تلفنی به واحد خدمات پس از فروش ایگرد اطلاع داده شود.

امکان مرجوعی کالایی که از بسته‌بندی اصلی باز شده است، وجود دارد؟

بر اساس قوانین تجارت الکترونیک در ایران، اگر ایراد کالا یا مغایرت در آن، از روی بسته‌بندی یا جعبه‌ی محصول قابل تشخیص باشد، مشتری نمی‌بایست کالا را از بسته‌بندی اولیه (وکیوم، نایلون، جعبه اصلی) خارج نماید و بدیهی است در صورت هرگونه تغییر در بسته‌بندی یا ماهیت کالا، عودت کالا به ایگرد میسر نیست.
 می‌بایست از برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی بسته بندی اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن پرهیز شود. در غیر این صورت امکان مرجوعی کالا وجود نخواهد داشت.

عکس کالایی که به ایگرد سفارش دادم، با محصولی که دریافت کردم متفاوت است. آیا می‌توان آن را مرجوع نمود؟

عکس محصولات در سایت ایگرد، جهت آشنایی کاربر با کالا است و از آنجا که ممکن است در پاره‌ای از جزییات (مثل رنگ یا طرح بسته‌بندی محصول) با کالای اصلی تفاوت‌هایی داشته باشد، به استناد آن‌ها نمی‌توان اعلام مغایرت نمود. ملاک وجود مغایرت در کالا، مشخصات فنی درج شده در وب‌سایت آمازون (لینک ثبت شده توسط مشتری) است.

آیا اشکالات ناشی از استفاده کالا شامل مرجوعی کالا به ایگرد می‌باشد؟

برگشت از فروش در ایگرد، اشکال‌های فنی و‏‏‌ ظاهری (شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا و قطعات تزئینی) که در اثر استفاده نادرست مشتری از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‏‏‌شود. استفاده نادرست پس از تحویل کالا مواردی مانند حمل و نقل و جابجایی، نصب و راه‌اندازی، تنظیمات، کاربرد غیرمعمول، نگهداری و استفادهٔ متفاوت با توصیه سازنده کالا (قید شده در دفترچه راهنمای کالا) را شامل می‌شود. 

آیا سوختگی ناشی از اتصال کالا به برق ایران، مشمول قوانین مرجوعی ایگرد است؟

برخی از محصولات الکترونیکی که در سایت آمازون به فروش می رسد با ولتاژهای خاصی (مانند ۱۱۰یا ۱۳۰ولت) کار می کنند و اگر آن ها را به برق شهری ایران (با ولتاژ ۲۲۰ ولت) متصل نمایید موجب سوختن آن‌ها می‌شود. لذا کلیه عواقب اتصال محصولات برقی با ولتاژهایی به غیر از آنچه روی محصول یا بسته‌بندی محصول درج شده باشد به عهده مشتری است و خرابی و سوختگی به دلایل فوق، شامل برگشت کالا نمی‌شود.

بررسی کالای مرجوعی به ایگرد چگونه است؟

ملاک تشخیص برای وجود ایراد در محصولات، نظر کارشناسان خدمات پس از فروش و قوانین برگشت از فروش ایگرد می‌باشد. ایگرد پس از ۱ هفته‌ی کاری بعد از دریافت کالا از مشتری، نتیجه‌ی بررسی‌های کارشناسی را به مشتری اعلام خواهد کرد.

درخواست مرجوعی پوشاک و لوازم آرایشی به ایگرد به چه صورت است؟

درخواست مرجوعی کفش و پوشاک تنها در صورتی پذیرفته می‌شود که این محصولات فقط تست شده و همچنان در وضعیت اولیه و نو باشند. ضروری است روی پوشاک هیچ گونه آثار استفاده مانند لکه، رنگ‌پریدگی یا بوی عطر و بدن وجود نداشته باشد، و مارک، دکمه و سایر ملحقات جدا نشده باشند. (توجه شود کالای خواب، لباس راحتی، لباس زیر، جوراب، مایو و لباس کودک و نوزاد شامل برگشت کالا نمی شود.
لوازم آرایشی و بهداشتی (مثل: عطر، ادکلن ، کرم و ...) در صورتی که در وضعیت پلمپ و آسیب ندیده باشند، قابل تعویض هستند.
کفش‌ها در شرایطی که زیره کفش سالم و تمیزبوده، خط خوردگی و تا شدگی و از بین رفتن بوی طبیعی کفش اتفاق نیفتاده باشد، قابل تعویض هستند. 

مرجوعی من توسط ایگرد پذیرفته شده است ولی در این مدت قیمت ارز افزایش/ کاهش داشته است. چه مبلغی به من عودت داده خواهد شد؟

ایگرد اعلام می‌نماید که واحد پولی این فروشگاه، ریال رایج ایران است و در صورت بروز هرگونه اشکال و پذیرش برگشت از فروش، تنها وجه ریالی واریز شده توسط مشتری مسترد خواهد شد.

هزینه‌ی مرجوعی کالا به دفتر ایگرد بر عهده‌ی کیست؟

پس از اثبات معیوبی کالا، برای بازگرداندن آن از پست پیشتاز استفاده نمایید. لازم به ذکر است که هزینه‌های بازگرداندن کالا به غیر از پست پیشتاز به عهده مشتری است. ولی هزینه پست پیشتاز با ارائه فاکتور و قبض شرکت پست ایران، مورد تایید بوده و وجه به حساب مشتری واریز می‌شود. از آن جا که واریز هزینه ارسال، منوط به دریافت رسید پستی است، برای اطمینان رسید را به همراه بسته ارسال نمایید. 

آسیب دیدگی بسته‌بندی کالا جزو ضمانت ایگرد است؟

با توجه به این که سفارشات مشتریان ایگرد از آمازون به صورت انبوه به ایران ارسال می‌شود، ممکن است جلد، کاور و بسته‌بندی برخی از محصولات با آسیب دیدگی مواجه شوند که این محصولات قابل بازگشت نمی‌باشند.