چه کالاهایی در آمازون بیشتر تخفیف می‌خورند و این تخفیفات چه زمانی اتفاق می‌افتند؟

بسیاری از فروشگاه‌ها و خرده‌فروشان بزرگ دنیا برای کسب سود بیشتر و جذب مشتریان زیاد، چند بار در سال از گزینه‌ای به نام تخفیفات ویژه استفاده می‌کنند. تخفیفات ویژه یکی از قدرتمندترین عواملی است که به مشتریان برای خرید کردن انگیزه می‌دهد. از آنجایی که این تخفیفات در روزهای مشخصی انجام می‌شوند و مدت آنها محدود است، تعداد زیادی از مردم سعی می‌کنند هر طور شده خریدهایشان را در همین مدت کوتاه انجام دهند. به این ترتیب سود سرشاری نصیب فروشندگان می‌شود که مبلغ تخفیفات را تا چند برابر جبران می‌کند. البته این خریدها به سود مردم هم هست. بزرگترین خرده‌فروشان و فروشگاه‌های جهان مانند والمارت، آمازون، بست بای و تارگت از این شیوه استفاده می‌کنند.

بلک فرایدی (جمعه سیاه)

بلک فرایدی در بسیاری از مناطق جهان روز تخفیفات بزرگ است. بسیاری از کالاها و محصولات مصرفی در این روز با قیمت‌های بسیار عالی به مردم عرضه می‌شوند. این روز منافع دوجانبه دارد، از یک سو مردم از آن سود می‌برند و از سوی دیگر خرده‌فروشان که با وجود تخفیفات زیاد به دلیل حجم عظیم خرید از سراسر جهان با فروش گسترده‌ای روبه‌رو می‌شوند.

جمعه سیاه سال‌های متمادی در انحصار غول‌های تجارت مانند والمارت بود، تا اینکه آمازون این انحصار را از آن خود کرد. تاریخ جمعه سیاه در سال ۲۰۱۷ روز ۲۴ نوامبر یعنی سوم آذر بود و آمازون از صبح روز ۱۴ نوامبر تبلیغات را آغاز کرد. پیش‌بینی می‌شود در سال ۲۰۱۸ هم با همین روند مواجه باشیم. احتمالا امسال آمازون مجددا از تخفیفات ویژه در خط محصولات الکترونیک مانند تبلت، اکو (اسپیکر هوشمند آمازون)، کتاب خوان الکترونیک کیندل، فایر تی وی (Fire TV) و دستگاه‌های الکسا استفاده کند. بسته‌های بازی‌های ویدیویی، دوربین‌ها، کوشی‌های هوشمند، لپ‌تاپ و نظایر آن احتمالا در فهرست تخفیفات بزرگ هستند.

برای فروشگاه بزرگی مانند آمازون و تقاضای زیاد برای کالاهای تخفیفی‌اش، واقعا یک یا دو روز کافی نیست. به همین دلیل آمازون از چند روز قبل (از اول نوامبر) فروش محصولات تخفیفی را آغاز می‌کند. تخفیفات آمازون الگوی ثابتی دارند، بنابراین می‌توان پیش‌بینی کرد که امسال نیز با تخفیفات بیشتری روبه‌رو خواهیم بود.

برخلاف فروشگاه‌هایی مانند تارگت و بست بای، آمازون تا کنون برنامه‌ای برای حمل و نقل رایگان خریدها نداشته است. اما مانند همیشه اعضای پرایم آمازون برای همه سفارش‌هایشان در دو روز از خدمات حمل رایگان برخوردار خواهند بود.

دوشنبه مجازی (Cyber Monday)

دوشنبه مجازی به اولین دوشنبه پس از شکرگزاری در ماه نوامبر گفته می‌شود. این روز به تخفیفات بسیار بزرگ روی خریدهای آنلاین اختصاص دارد. مانند همیشه، آمازون نه برای بلک فرایدی و نه برای دوشنبه مجازی پیام تبلیغاتی رسمی منتشر نمی‌کند. سال گذشته در ۲۴ نوامبر ۲۰۱۷ نمونه‌ای از بیشترین تخفیفات و بهترین معاملاتش را منتشر کرد و احتمال دارد امسال نیز این کار را انجام دهد. انتظار می‌رود در دوشنبه مجازی امسال شاهد تخفیفات عالی روی تلویزیون‌ها و باندل‌های بازی آمازون باشیم.

روز پرایم (Prime Day)

یک بار در سال، آمازون روز پرایم را برای کاربرانش برگزار می‌کند. روز پرایم در تاریخ ۱۶ جولای در ساعت ۳ بعدازظهر شروع می‌شود و تا پایان ۱۷ جولای ادامه دارد. این تاریخ در ایران اواخر تیر ماه است. این تخفیفات سالانه از چهار سال پیش تا کنون روند افزایشی داشته‌اند و هر سال تخفیفاتی بزرگتر و قابل توجه‌تر روی محصولات فرار گرفته است. پرایم دی امسال از همیشه بهتر برگزار شد و حدود ۱۰۰ میلیون کاربر پرایم آمازون با هم در حال رقابت برای خرید بودند. بیشترین تخفیفات مربوط به این روز روی تلویزیون‌ها به ویژه تلویزیون‌های پلاسما، اسپیکرهای هوشمند اکو، گوشی‌های هوشمند، فناوری‌های مختلف، وسایل آشپزخانه و لوازم خانگی، لوازم مدرسه و تجهیزات مسافرتی بودند.

تخفیفات ویژه فروشگاه اینترنتی آمازون فقط به این موارد محدود نمی‌شود. در بسیاری از روزهای سال تخفیفات مختلف به ویژه تخفیفات فصلی برای کالاها و محصولات مربوط به فصل‌های خاص و تخفیفات دیگری مخصوص کاربران همیشگی پرایم وجود دارد که رضایت مشتریان را فراهم می‌کند. در ایران هم امکان خرید از آمازون در حال حاضر بسیار آسان شده است.

ایگرد

برای خرید از آمازون می‌توانید به وبسایت ایگرد مراجعه کنید تا به راحتی و با کمترین هزینه از تحویل گرفتن سفارش‌تان اطمینان حاصل کنید. برای اطلاع از تخفیفات، ایگرد با گزینه گوش به زنگ به شما کمک می‌کند و به این ترتیب تاریخ تخفیفات را از دست نخواهید داد. برای این کار کافی است لینک مربوط به محصول را در وبسایت وارد کنید و آماده اعلان این سایت باشید. به محض دریافت پیام می‌توانید خریدتان را انجام دهید

ارسال پاسخ

نظر شما بعد از تایید ادمین نمایش داده می شود.