آمازون فقط کتاب نیست

آمازون بزرگ‌ترین سایت خرده‌فروشی در دنیا می‌باشد. این وبسایت بزرگ کار خود را در ابتدا با شروع کتاب آغاز کرد ولی در حال حاضر این وبسایت بزرگ میلیون‌ها محصول در سراسر دنیا در سایت خود برای فروش قرار داده‌ است در ادامه با ما همراه باشید تا با تاریخچه این برند بزرگ آشنا شویم.

تاریخچه برند آمازون

آمازون را سال 1994 جف بزوس در سیاتل واشنگن تاسیس کرد. او ابتدا آمزون را Cadabra  نامید ولی وقتی یکی آن را cadaver (مرده) نامید اسمش را به آمازون تغییر داد. می‌گفت همان‌طور که آمازون بزرگ‌ترین رود جهان است آمازون هم بزرگ‌ترین فروشگاه جهان خواهد شد. همان‌طور که جنگل‌های آمازون عجیب و غریب اند آمازون هم جایی عجیب و غریب خواهد شد.

بزوس کارش را از زیرزمین خانه‌شان با فروش کتاب آنلاین که قیمتی پایین داشت شروع کرد. طی چهار سال بزوس غول بزرگ فروش کتاب در آمریکا و ۱۶۰ کشور جهان شد و تصمیم گرفت وارد بازار موزیک شود. خیلی زود در کنار موزیک وارد بازار ویدئو هم شدند و آن‌قدر رشد کردند که IMDB را خریدند. سال ۹۹ تایم بزوس را مرد سال انتخاب کرد.

از سال ۲۰۰۰ آمازون وارد فروش دیگر وسایل شد. آن‌ها سال ۲۰۰۲ وارد بازار پوشاک شدند و در سال‌های بعد لوزام بهداشتی، ورزشی، مسافرتی، جواهرات پاریس هیلتون، مبلمان و لوازم آشپزخانه را هم به فروشگاه خود اضافه کردند. الکسا و A9.com را هم همین ایام راه انداختند. سال ۲۰۰۵ آمازون سرویس اشتراکی خود را راه انداخت که اعضایش می‌توانستند با عضویت در آن هم تخفیف ویژه دریافت کنند هم زمان دریافت کالایشان را به‌شدت کم کنند. مواد غذایی، تلویزیون، خودرو و موتورسیکلت، کفش، دانلود فیلم با کیفیت بالا و راه اندازی بزرگترین سایت عرضه کتاب‌های صوتی کارهای بعدی آمازون بین سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۹ بود. آ‌ن‌ها سال ۲۰۰۸ کیندل را معرفی کردند که خیلی زود بین همه کتاب‌خوان‌ها محبوب شد.

آمازون روند بزرگ شدن و متنوع شدنش را در ده سال بعد و تا به امروز هم ادامه داده است. آن‌ها هم وارد بخش هوا فضا شدند هم واشنگتن‌پست را خریدند هم بزرگ‌ترین فروشگاه خوار و بار آمریکا را. هم وارد بازار دستگاه پخش تلویزیون شدند هم بلندگوی الکسا هم موبایل آمازون. سال گذشته اعلام رسمی شد که آمازون ۱۰۰ میلیون عضو دارد.

هنوز خیلی‌ها فکر می‌کنند آمازون تنها برای فروش کتاب است اما امروزه بیشتر از 5 میلیون محصول مختلف را فروشندگان مختلف در این فروشگاه اینترنتی به فروش می‌رسانند.  ارسال رایگان، ارائه تخفیف‌های مناسبتی و قیمت‌های پایین در مقایسه با رقبا و حس افتخار ناشی از خرید از بزرگ‌ترین فروشگاه جهان دلایل موفقیت آمازون شده است. این شرکت بین‌المللی در سال 2017، حدود 5 میلیارد بسته را به مشتریان اقصی نقاط مختلف جهان ارسال کرد.

خرید ارزان از آمازون

در آمازون شما با اطمینان خاطر از کیفیت و قیمت جنس خریدتان را انجام می‌دهید. و چون بدون واسطه از آمازون می‌خرید قیمت هم معمولا پایین‌تر خواهد بود. تقریبا تمامی شرکت‌های مشهور دنیا و برندهای پرآوازه جهان تولیداتشان را در آمازون با قیمت مناسب‌تر عرضه می‌کنند. شما با جستجو در سایت آمازون و مقایسه اجناس با هم می‌توانید همه چیز را یک‌جا ببینید، مقایسه کنید و بخرید.

در ایران هم تا سال‌ها همه تصور می‌کردیم آمازون یعنی کتاب اما حالا با وجود امثال ایگرد اگر دغدغه اصل بودن کالا، و گاهی حتی ارزان‌تر بودن کالا را داشتید یا جنسی می‌خواهید که در فروشگاه‌های داخلی نیست به آمازون بروید، انتخاب کنید، انتخابتان را به ما هم اطلاع بدهید و دیگه باقیش را به ایگرد بسپارید. ما در اسرع وقت با هزینه‌ای معقول کالای شما را به شما می‌رسانیم.

ارسال پاسخ

نظر شما بعد از تایید ادمین نمایش داده می شود.